W naszym żłobku w poszczególnych salach prowadzona jest opieka nad trzema grupami, podzielona ze względu na przedział wiekowy:

  • I GRUPA TYGRYSKI
  • II GRUPA BIEDRONKI . 

W celu szerszej prezentacji naszej Placówki zaprezentujemy poszczególne grupy oraz zrealizowany plan pracy dydaktyczno-wychowawczej w wybranym miesiącu.

GRUPA I TYGRYSKI

Grupa „Tygryski”, to najmłodsza grupa w wieku od roku do roku i trzech miesięcy, która istnieje od września 2010 roku. Każdy dzień w tej grupie oznacza kolejną nową umiejętność nabytą przez dzieci. Na oczach opiekunek dzieci uczą się funkcjonować w grupie, stawiają coraz to pewniejsze kroki, zapoznają się z nowymi przedmiotami i rzeczami otaczającymi je na co dzień. Każde dziecko to indywidualna, odrębna jednostka, która pragnie być dostrzeżona i zrozumiana.

Dzieci potrafią zaznaczyć swoją obecność. Wiedzą jak zwrócić na siebie uwagę. Małe agenciki, które bez przerwy obmyślają nową strategię jak podejść Ciocię, aby ta pozwoliła na jeszcze jedną chwilę z ulubioną zabawką zanim położy je spać. Najmłodsi podopieczni wymagają ciągłej uwagi i morza cierpliwości oraz miłości. Ich uśmiech i wyrywanie się od rodziców z całą pewnością może świadczyć o wywiązywaniu się z tego zadania. Uśmiech dziecka jest bowiem najpiękniejszą nagrodą za trud włożony w każdy nowy dzień.

W wybranym miesiącu dzieci zapoznały się z nocnikiem, który dotąd pozostawał tylko rzeczą w łazience, do której nie można było wrzucić ulubionego klocka.

Pierwsze nocnikowanie Promyczków

 Przy okazji poznawania nowych smaków: kwaśnego – cytryna, cebula; słodkiego – cukier, rodzynki; słonego – sól, ćwiczyły mięśnie buzi, która wyginała się w różne strony.

Farbowe ślady rączek Promyczków

Ich rączki zostawiły nie tylko farbowy ślad, ale również zapoznały się z masą solną, którą chciały także zasmakować. Nasłuchały się piosenek o misiach, krokodylach, lalach i deszczyku, próbując naśladować ruchy cioć. Muzyka klasyczna także zdobyła uznanie w uszach dzieci, które polepszały swoją kondycję fizyczną.

Ślady rączek na masie solnej

Tygryski poznały język angielski i wujka Pawła. Matematyka, biologia oraz przyroda również znalazły swoje miejsce, dzieci zapoznały się z siedzeniem w kole i słuchaniem o częściach ciała, o zwierzątkach oraz różnych innych ciekawych rzeczach. Zabawy klockami, piłkami i innymi rzeczami również nie pozostały zaniedbane.

 

GRUPA II BIEDRONKI

Grupa Biedronki to środkowa grupa naszego Żłobka. Każde dziecko otrzymuje indywidualne oraz życzliwe podejście i troskę, każdemu nowicjuszowi w Grupie II pomagamy się zaaklimatyzować. Podczas zajęć prowadzonych przez opiekunki w naturalny sposób stymulowany jest rozwój każdego Maluszka.

Dzieci każdego dnia są uśmiechnięte, najedzone oraz wyspane. Większość z dzieci po raz pierwszy przekroczyła próg żłobka, dlatego uczymy się zasad obowiązujących w grupie i w żłobku. Dzieci są otwarte oraz bardzo ciekawe świata. Z przyjemnością biorą udział w różnych zabawach i zajęciach organizowanych przez Ciocie. Bardzo lubią śpiewać piosenki, tańczyć i ćwiczyć. Poznają wiele nowych piosenek, wierszyków i uczą się ich codziennie.

Na początku wybranego miesiąca Biedronki nauczyły się wierszyka „Rączki”, który utrwalały przez kolejne tygodnie. Dzieci poznały wiele zwierząt, ich odgłosy, usposobienie oraz to czym się żywią. 

Ciocia Dorotka przyniosła z domu całe ZOO!! – poznajemy zwierzęta

Dzieci poznały urządzenie jakim jest rzutnik, więc parę razy w tygodniu odbywały się projekcję bajek, np. „Cień”, „Jaś i Małgosia”, „Reksio”, „Miś Uszatek” i wiele innych. Ponadto, zaznajomiły się z owocami, kolorami i kształtami podczas ciekawych zajęć dydaktycznych. Ciocie każdego dnia czytały dzieciom bajkowe czytanki i prowadziły zajęcia plastyczne.  

Zajęcia plastyczne w Grupie II Biedronki

Ostatni tydzień wybranego miesiąca minął pod hasłem: „TYDZIEŃ WRÓŻB I CZARÓW ORAZ TAJEMNICZYCH ZAKLĘĆ”. W tym tygodniu prowadzone były m.in. zajęcia plastyczne pt.: „Mała czarownica”, magiczne tańce: taniec na gazecie, „taniec lokomotywa”, taniec z szarfami oraz wróżby dla każdego malucha „Kim będę w przyszłości?”, a także zajęcia integracyjne – zabawa ,,Łańcuch przyjaźni” i Andrzejkowa zabawa „Wyścig bucików”.

Czary „Tydzień wróżb i czarów oraz magicznych zabaw”

„Czar mary…

…hokus pokus…

…kim zostaniesz w przyszłości??

Strażakiem, czy policjantem!?”


Pierwsze nocnikowanie Gwiazdeczek

Maluchy zaczęły naukę nocnikowania, która każdego dnia sprawiła im wiele radości.